Občan USA spáchal v Sýrii sebevražedný atentát. Byl to spolupracovník CIA?

DAMAŠEK – WASHINGTON | Boj proti terorismu má v USA patrně opačný význam a znamená: Bojovat na straně terorismu. Už jen podpora USA, jak vojenská, materiální, ale i výcvikem, islamistických teroristů v Sýrii to jasně dokazuje. Nyní se ale přidal i další faktor. Občan USA spáchal v Sýrii sebevražedný atentát. Potvrdila to mluvčí Ministerstva zahraničních věcí USA Jen Psaki, která novinářům řekla: „Je známo, že se jednalo o muže staršího 20 let, původem ze zemí Blízkého východu, který žil na Floridě v USA. Terorista byl zapleten do činnosti al-Kájdy.“

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Dále informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském webu, že informace o tom, že pachatelem teroristického útoku je občan USA, se objevila v úterý na Twitteru syrské islamistické formace Fronta al-Nusrá. Ve zprávě je uvedeno arabské jméno teroristy Abú Hurajrá al-Amrikí (což je možné přeložit Abú Hurajrá Američan). Psalo se také o tom, že se jednalo o jednoho ze čtyř ozbrojenců, kteří se odpálili v blízkosti vládních budov v provincii Idlib.

USA využívá islamistických teroristů k destabilizaci Blízkého východu již konce II. světové války. Al-Kájdu založila CIA, která jí vyzbrojovala, financovala a cvičila její příslušníky v rámci války v Afganistánu koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let, kterou tam vedl Sovětský svaz. Údajní únosci letadel z 9/11 byli taktéž na výplatních páskách CIA.