Babišův vládní soubor kreténů rozjel Noc dlouhých nožů. První oběti u Českých drah

PRAHA | Vláda, která spíše připomíná soubor kreténů v čele s Andy Babišem, včera vyměnila většinu řídicího výboru Českých drah a jednoho ze sedmi členů správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). „V obou orgánech nově zasedne náměstek ministra dopravy Ladislav Němec. Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva dopravy, informaci přinesla ČTK,“ informují ParlamentniListy.cz.

Praha – Hlavní nádraží | foto: stalo-se.cz

Stát prostřednictvím výboru vykonává v Českých drahách práva akcionáře, správní rada SŽDC jako kontrolní orgán rozhoduje mimo jiné o personálním obsazení vedení organizace včetně generálního ředitele.

„Změny navržené ministrem dopravy Danem Ťokem reagují na nové personální složení v resortech, které mají v těchto orgánech své zástupce,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Opozice vládu Andreje Babiše (ANO) kritizuje, že dělá personální změny dříve, než požádala sněmovnu o důvěru.

Podle kuloárních informací se údajně jedná o posílení vlivu Capa Dana Ťoka, který je spojencem Radima Jan Čuráka, který by rád po vzoru Agrofertu kradl dotace a dělal dotační podvody, či podnikal s dotacemi v oboru dopravy.