Sau Merkel má problém: Kvóty jsou zcestné a rozštěpují Evropu! Zní z Rakouska

VÍDEŇ | Nový rakouský lidovecký (ÖVP) kancléř Sebastian Kurz dal o víkendu jasně nasrozumněnou, že členské státy EU si musí o přijímání imigrantů rozhodovat samy a že systém přerozdělovacích kvót je zcestný, informuje server Českého portálu euRABIA.cz s odkazem mimo jiné i na tyto rakouské zdroje – krone.at či oe24.at, ale také německý Bild či Welt.

Sebastian Kurz | foto: stalo-se.cz

„Nutit státy přijímat imigranty Evropu dále neposune, a budeme-li na tom trvat, rozštěpíme EU ještě více.“ Migranti, kteří vynaloží obrovské úsilí a zaplatí převaděčům, se chtějí stejně dostat do Německa Švédska či Rakouska, připomenul Kurz notoricky známý fakt. Je třeba pomáhat v postižených zemích a regionech – rozhodování o přijetí migrantů je až tou poslední instancí, když nepomohou předchozí snahy.

O přiznání logiky a pravdivosti Kurzovým slovům by ještě ani mezi některými západními politiky tak nebylo, ale co mají dělat, když přerozdělovaní migrantů do východních zemí je poslední zoufalou politickou křečí západních zemí, které si s velkohubou azylovou politikou zle naběhly, a nemají dost sil přiznat si chybu a negovat ji.