Vyměňte Hermana!

Prezident Miloš Zeman přednesl svůj poslední projev v rámci svého končícího prvního mandátu. Šlo o projev státnický, konstruktivní a na výsost pozitivní, ve kterém ocenil, že Česká republika je 6. nejbezpečnější zemí světa s nejnižší mírou nezaměstnanosti i chudoby v rámci Evropské unie. To věru není málo. Vyzval k aktivnějšímu boji proti islámskému terorismu a jasně se vymezil k protimigračním kvótám. Také se Miloš Zeman přihlásil k českým národním zájmům, které považuje za svou prioritu v úřadě hlavy státu.

Jan Kopal

Projev prezidenta byl pozitivně oceněn napříč politickou scénou. Našli se ovšem také i škarohlídi a nevybíraví kritici. Není divu, že nejhlasitějším z nich je místopředseda lidovců, vtělení krále Kazisvěta a exponent sudetoněmecké politické lobby – sám Daniel Herman osobně, který na svém twitterovém účtu vyzval k lednové k výměně prezidenta, abychom se prý za něj nemuseli stydět.

Ve skutečnosti to byl právě bývalý ministr kultury Herman, za kterého se občané mnohokráte zastyděli. Hanebností byla nejen jeho účast na sudetoněmeckém srazu, ale také hrátky okolo vepřína v Letech, které budou muset zaplatit daňoví poplatníci. Kolaboranta a zaprodance Hermana by měli urychleně vyměnit a v rámci dávného zvyku ho šupem poslat do Němec spolu s dalšími podobně smýšlejícími. Jeho soukmenovci by se o něj jistě postarali a své jedovaté sliny by mohl plivat přes hranice ze své nové domoviny, kde by myšlenkově i jinak lépe zapadl.