Exploze v petrohradském obchodě byl teroristický čin

MOSKVA – PETROHRAD | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin označil dnes ráno výbuch v petrohradském obchodu za teroristický útok, informuje o tom světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. „Víte, že byl včera v Petrohradu spáchán teroristický útok,“ řekl prezident na setkání s důstojníky, kteří se účastní vojenské operace v Sýrii.

Putin označil výbuch v Petrohradu za teroristický útok

Při výbuchu v petrohradském supermarketu bylo zraněno devět lidí, proběhla evakuace více než 50 občanů. „Podle předběžných odhadů pyrotechniků v Petrohradu došlo k výbuchu po domácku vyrobené bomby o síle 200 gramů ekvivalentu TNT,“ oznámila tisková služba Vyšetřovacího výboru Ruska.

Dříve RIA Novosti zdroj z bezpečnostních složek regionu oznámil, že podle předběžných údajů bylo při výbuchu neidentifikovaného předmětu v obchodu Perekrestok v Petrohradě zraněno devět lidí. „Předběžně můžeme říci, že došlo k výbuchu neidentifikovaného předmětu v obchodu Perekrestok na Kondratěvském prospektu,“ řekl partner agentury, kterou cituje Sputnik.

Aktualizováno v 9:41

Reklama: