Viktor Orbán ve svém vánočním projevu vyzval Evropu k ochraně křesťanské kultury

BUDAPEŠŤ | Maďarský premiér Viktor Orbán ve svém vánočním projevu, který byl zveřejněn v novinách Magyar Idők, vyzval Evropu k ochraně křesťanské kultury, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Viktor Orbán

„Křesťanství je kultura a civilizace, v níž žijeme. Nejde o to, kolik lidí chodí do kostela a kolik se dnes v tento den modlí. Kultura je realitou našeho každodenního života, křesťanská kultura každodenně definuje naši morálku,“ uvedl Viktor Orbán.

„Milovat sebe znamená chránit všechno, co jsme a kdo jsme. Milovat sebe znamená milovat naši zemi, náš lid, naši rodinu, maďarskou kulturu a evropskou civilizaci,“ odpověděl šílencům, kteří v rámci vnucení islamizace a migrace vyzývají k milování bližního, kterým míní přivandrovalé hordy, ale Ti bližní nejsou, jelikož nejsou ve společné víře. Prvně pomáhejme nejbližším a už nebude v okolí komu pomoci, tak dalším a tak dále a tak dále.

Maďarský premiér rovněž zdůraznil, že dnešní základy evropského života jsou ohroženy pokračující politikou masové migrace a multikulturalismu. „Nechceme se schovávat za betonové stěny. Nechceme, aby lidé na Vánoce byli ohromeni strachem a neštěstí. Nechceme, aby naše manželky a dcery byly pronásledovány ve slavnostním novoročním davu.“ Orbán ukončil svůj projev výzvou, aby Evropané chránili křesťanskou kulturu.

loading...
Reklama:
loading...