Rusko předalo Kazachstánu nové letouny Su-30SM

ASTANA | Ozbrojené síly Kazachstánu naplnily svůj park bojových letadel moderními manévrovými stíhačkami Su-30 SM v rámci vojensko-technické spolupráce mezi republikou a Ruskou federací, sdělilo tiskové oddělení kazachstánského ministerstva obrany.

Su-30MKI

„Letadla Su-30SM se řadí ke generaci 4++ a díky svým letovým a takticko-technickým charakteristikám se až blíží k letadlům páté generace, které jsou ve sféře leteckého průmyslu na vrcholu světového vědecko-technického progresu,“ píše se ve zprávě, ze které cituje světová zpravodajská agentura Sputnik – součást mediální skupiny Rusko dnes.

Informace o počtu stíhacích letounů, které přiletěly do země, se neuvádí. V tiskovém prohlášení se zdůrazňuje, že jsou letadla Su-30SM schopná plnit široké spektrum bojových úkolů ve značném oddálení, nepřetržitě, za jakéhokoli počasí, v podmínkách informačního a střeleckého odporu protivníka.

„Stíhačky jsou určeny pro vybojování převahy ve vzduchu, blokování letištní plochy protivníka ve velké hloubce, zničení vzdušných, pozemních a mořských cílů, a to i v noci a za složitých meteorologických podmínek,“ píše se ve zprávě.