Podržtaška Máca blbcem roku. Většího imbecila byste pohledali

Na sklonku roku se sluší ohlédnout za uplynulým rokem, vyhodnotit jeho průběh a ocenit nejlepší výkony. Z pohledu pražské kavárny a jejich exponentů to byl rok více než bídný, kdy havloidi se nacházejí někde mezi agónií a klinickou smrtí. Tomu odpovídají i výstupy čelních představitelů této platformy, kde o myšlenkové tryskáče není nouze.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Ponechme stranou lidového komika Jindřich Šídla a laického výživového poradce a invalidního důchodce Jiřího Hrebenáre, kterýza celoživotní dílo aspiruje na roli největšího tuzemského trolla. Skokanem roku a největším blbcem za rok 2017 se stal analytik Neevropských pseudohodnot Roman Máca, který se veřejně vyznává ze svých xenofilně pedofilních sklonů. Tento odchovanec myšlenkového odkazu Emanuela Moravce a podržtaška nechvalně proslulého pornoherce Jakuba Jandy dospěl ke geniálnímu závěru, že agenty Kremlu nejlépe pozná podle placky s nápisem „agent Kremlu“. Myšlenkový výkon hodný samotného komisaře Clouseaua. Mistr Máca možná čerpal z výživných ideologických brožurek z 50. let a dá-li Bůh a Evropská unie zaplatí, tak své rozumy časem vydá v nějaké výživné agitační brožurce. Ale co chtít po morálně pokřiveném jedinci, jeho heslem je „udávat a plácat“. Odhalování konspirací, které existují jenom v jeho hlavě, může být pracovní náplní jedině v neziskovce placené EU. Všude jinde by byl takový zaměstnanec drahý i zadarmo.

Roman Máca – dezinformátor, podržtaška a takový duševně nemajetný jedinec a zbytný idiot

Blci Mácovi na paty šlapal havlista Jan Rejžek, který se o zesnulém profesorovi Rajko Dolečkovi vyjadřoval jako o „prosrbském náckovi“. Rejžka může krom jeho zavilosti a žlučovitosti omlouvat jedině pokročilý stupeň alkoholismu a třetí hodina ranní, kdy po návratu z baru psal inkriminovaný komentář.

Na dalších místech se umístila partička z novinářské žumpy jménem Respek, kde otevřeně sní o smrti úřadujícího prezidenta, nevzdělanci z Bakalových Hospodářských novin, kteří si myslí, že francouzská politička se jmenuje „Penová“ a v neposlední řadě internetový server manipulatoři.cz, kde se sepisují „KONENTÁŘE“. Prostě slovy Miloše Zemana novinářský hnůj a póvl coby nájemní žoldáci ve službách pravdoláskařů nezklamal.

Podtrženosečteno: havlistické zrůdy pomalu ale jistě dosahují kvalit protektorátních novinářů. Nelze tudíž dopřát ničeho jiného, aby se dožili konců svých ideových předchůdců.