Cenzura v Německu jako za Hitlera: Merkelbába si vytírá svou tlustou řiť jako Adolf…

BERLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE | Pokuta až 1,3 miliardy korun hrozí velkým sociálním sítím v Německu, pokud nesmažou po upozornění nenávistné komentáře. Zákon ustavující brutální cenzuru kombinující udávání jako za Adolfa Hitlera začal v totalitním Německu platit půlnocí nového roku 2018. „Německé ministerstvo spravedlnosti nyní proto oznámilo, že na svých webových stránkách zveřejní formuláře, díky kterým budou moci lidé příspěvky ze sítí nahlásit,“ informují ParlamentniListy.cz. Obětí se stala AfD a po svém na to reagoval Martin Konvička.

Führerin Merkel – špinavá nacistická děvka

Komerční sociální sítě následně budou muset nelegální obsah ze svých serverů mazat, a to do 24 hodin. V případě nejasností do sedmi dnů, dodává zmíněný web a doplňuje, že sledovat příspěvky pak bude také speciální tým o stovce lidí. „Ten se bude snažit sledovat příspěvky, které by mohly porušovat zákon. Kritici se v této souvislosti obávají, že norma povede k přehnanému mazání příspěvků na sociálních sítích, což může ohrozit svobodu slova,“ píšou, ale ono to už je cenzura, jelikož první definicí cenzury je už samotné sledování a monitorování, má to i udavačský formát tresty, takže je to cenzura jako z dob Adolfa Hitlera. Kdy budou nepohodlné „prohánět komínem?“

Nový zákon pak okomentoval český krajan v Berlíně Zdeněk Chytra, jenž spolupracuje s německou poslankyní za AfD Beatrix von Storch. „Úderem půlnoci vstoupil v Německu v platnost zákon ‚Netzwerkdurchsetzungsgesetz‘, na jehož základě jsou provozovatelé sociálních sítí povinni mazat ‚nepatřičné‘ komentáře a blokovat nebo mazat profily uživatelů. Krátce po půlnoci byl zablokován twitterový účet německé poslankyně za AfD Beatrix von Storch. Vítejte v roce cenzury,“ poznamenal.

K zákonu se pak vyjádřil i protiislámský aktivista Martin Konvička. „Merkelbába si s německou ústavou vytírá svou tlustou řiť tak ukázkově, že by jí Dolfi se svým ‚Zmocňovacím zákonem‘ mohl jen závidět. Ani jej totiž nenapadlo outsourcovat konečné řešení ‚soukromým firmám‘,“ řekl rázně.

Merekelbába si s německou ústavou vytírá svou tlustou řiť tak ukázkově,
že by jí Dolfi se svým "Zmocňovacím zákonem" mohl jen závidět.

Ani jej totiž nenapadlo, outsourcovat konečné řešení "soukromým firmám".

Zveřejnil(a) Martin Konvička dne 1. leden 2018