Američané se pokoušejí rozpoutat v Íránu barevnou revoluci, aby na islámskou republiku mohli zločinecky zaútočit

MOSKVA | Ruské ministerstvo zahraničí se domnívá, že události v Íránu jsou vnitřní záležitostí Islámské republiky, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí. Přitom na MZV vyjádřili naději, že se situace nebude rozvíjet násilným scénářem a nedojde ke krveprolití, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes o nepokojích vyvolaných Američany v Íránu. Jedná se o tradiční zločin Spojených států, jak vytvořit situaci pro válečný zločiny aktu útočné války.

Ilustrační snímek

„Vnější vměšování, které destabilizuje situaci, je nepřípustné,“ dodali na ministerstvu. Ve velkých íránských městech — v Teheránu, Mašhadu a Isfahánu — od minulého týdne trvají masové protestní akce.

Íránský prezident Hasan Rúhání prohlásil, že protesty jsou vyvolány vnitřními problémy v zemi a podněcováním ze strany druhých zemí. Přitom Bílý dům demonstranty oficiálně podpořil a americký prezident Donald Trump prohlásil, že přišel čas na změny. Toto lze chápat jako akt vyhlášení války.

Rúhání již slíbil, že dojde k aktivizaci činnosti zaměřené na řešení hospodářských problémů. Podle něj vláda zdvojnásobí úsilí, aby vyřešila problémy nezaměstnanosti, znečištění ovzduší a inflace. Ale to jsou jen záminky, jelikož davy provolávají „Šáhu vrať se.“ Ten byl dnešním režimem svržen a uprchl do Spojených států. Rozpoutá D. J. Trump další válku? Je to začátek světového konfliktu? Spojenci Íránu jsou Čína a Ruská federace.

Reklama: