Indie nakoupí pro své letectvo bomby v Rusku

NOVÉ DILLÍ | Indická ministryně obrany Nirmala Sitharaman schválila nákup 240 leteckých bomb od Ruska pro indické letectvo, stojí ve zprávě indického ministerstva obrany. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Nabídka se také týká nákupu 240 leteckých bomb od ruské společnosti Rosoboronexport na celkovou sumu 12 miliard 540 milionů rupií (asi 196 milionů dolarů). Tyto bomby, které patří do kategorie vysoce přesných zbraní, již vojenské vzdušné síly Indie využívají. Tento obchod má vyřešit nedostatek vysoce přesných zbraní v arsenálu indického letectva, také má zesílit útočné možnosti,“ stojí ve zprávě, jejíž kopii má k dispozici RIA Novosti.

Další obchod, který byl schválen indickým ministerstvem obrany, se týká nákupu 131 raket pro protivzdušný systém Barak z Izraele i s náležitým příslušenstvím. Celková suma obchodu dosahuje téměř 72 milionů dolarů.

„Tyto rakety jsou třídy země-vzduch, využívají se v protivzdušných systémech, které jsou umístěny na lodích pro zasahování protilodních raket,“ zmínili na ministerstvu.