Babiš ukradl 50 milionů korun. Zeman jmenoval předsedou vlády zloděje

„Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) konstatoval, že padesátimilionová dotace na Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše byla udělena neoprávněně. OLAF dospěl k závěru, že v žádosti o přidělení dotace byly uvedeny nepravdivé údaje a byly porušeny právní předpisy České republiky i Unie. Peníze na projekt úřad označil za nezpůsobilý výdaj.“

Petr Štěpánek | foto: Ivana Haslingerová

Takže abyste tomu rozuměli. Když někdo krade z hromádky určené jiným, jsou to jen takové nesrovnalosti. Tedy aspoň dle vyjádření té komičky, co je momentálně z Burešovy vůle ministrantkou na financích. Pročež aktuální stav je takový, že nenažraný miliardář, kterému nebylo zatěžko zpunktovat dotační podvod, aby si přikradl 50 mega na Čapák, momentálně nekradl v Bruselu, nýbrž z peněženek nás daňových poplatníků.

To proto, že Čapák byl z evropských dotací sice vyjmut, ale dotace na něj je nadále poskytnutá. Je to prostě fajn, když se můžeme složit a vychcanému oligarchovi poslat nějakou tu kačku navíc. Ale ne abyste si mysleli, že za to může Andrej. Za jeho majetkové šachy s Čapákem i za to, že všechny vodil za nos, můžou všichni ostatní a nejvíc samozřejmě Kalousek. To přece dá rozum.

Nabízí se ovšem zajímavé srovnání. Jaké pálky, rozuměj – kolik roků natvrdo v teplákách, dostali jiní výtečníci, kteří v rámci evropských dotačních programů podváděli a kradli, pardon – způsobili nesrovnalosti? A kolik vyfasuje Andrej? A propos – jak bude oceněn prezident Zeman, který v roli oligarchova pacholka jmenoval zloděje předsedou vlády?

Babiš ukradl 50 milionů korun. Zeman jmenoval předsedou vlády zloděje.

"Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF)…

Zveřejnil(a) Petr Štěpánek dne 3. leden 2018

Takže abyste tomu rozuměli. Když někdo krade z hromádky určené jiným, jsou to jen takové nesrovnalosti. Tedy aspoň dle…

Zveřejnil(a) Petr Štěpánek dne 4. leden 2018