Němci jsou zděšení z cenzury zavedené na internetu. Brutální útok na svobodu jako za Hitlera

BERLÍN | V Německu od začátku roku platí zákon, podle něhož je tvrdě postihováno šíření nenávistných či xenofobních názorů na internetu. Pomalu se naplňuje to nejhorší, před čím odpůrci zákona varovali, cenzuruje se úplně všechno, dokonce i politická satira a vtipy. Lidé masivně udávají a cenzorský úřad řízení agentkou zločinecký komunistické tajné policie STASI brutálně nechávám mazat veškerý obsah, který je nahlášen udavači.

nacistická svině opět v čele Německa

„Od 1. ledna 2018 platí v Německu zákon, který zakazuje šířit nenávistné, xenofobní či jinak závadné názory na internetu. Provozovatelé sociálních sítí mají povinnost tento závadný obsah odstraňovat. Do čtyřiadvaceti hodin. Ve zvláštních případech do týdne. Pokud provozovatelé závadný obsah neodstraní, hrozí jim obří pokuty,“ vysvětlují ParlamentníListy.cz jaký typ cenzury byl zaveden v Německu, kdy ne soud rozhodne zda něco porušuje zákon, ale úřad, což je odklon od právního státu k byrokratické diktatuře. Tak se dostal i Adolf Hitler k moci.

Nový zákon nejhlasitěji kritizují poslanci radikální Alternativy pro Německo (AfD), jelikož zákon dopadl především na ně. Jenže nejen na ně. Provozovatelé sociálních sítí pro jistotu mažou i vtipy, které by mohl někdo označit za závadné. Nová legislativa tak tvrdě dopadá i na satirické časopisy. Slábne svoboda slova.

„Poté, co německý satirický měsíčník Titanic v nadsázce zopakoval slova místopředsedkyně AfD Beatrix von Storchové o ‚znásilňujících hordách muslimských mužů‘, Twitter stejně jako v případě von Storchové internetový účet časopisu zablokoval. Mezi Němci pak začaly kolovat výzvy jako ‚svoboda satiře‘ a znovu se vrátilo i motto ‚je suis Charlie‘ odkazující na francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo, jehož redakci v lednu 2015 vyvraždili radikální islamisté. Německá média přitom také informují o případech, kdy se uživatelé vzájemně nahlašují z osobních pohnutek,“ píše zmíněný web.