Ve věku 73 let zemřela slovenská herecká legenda Marián Labuda

BRATISLAVA | Včera odešla do hereckého nebe další slovenská herecká legenda, Marián Labuda. Zprávu potvrdila mluvčí Slovenského národního divadla Izabela Pažítková. První o úmrtí herce informoval zpravodajský portál Aktuality.sk, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Marián Labuda | foto: sme.sk

Marián Labuda se narodil 28. října 1944 v Hontianských Němcích v rodině krejčího. V roce 1965 absolvoval Labuda studium herectví na Vysoké škole múzických umění (VŠMU) v Bratislavě. Po ukončení studií se stal řádným členem Činohry Slovenského národního divadla.

Je zakladatelem Divadla Na Korze, Později se stal i členem činohry Nové scény. Ztvárnil mnoho literárních a divadelních postav. Účinkoval v rozhlasových hrách, televizních inscenacích a filmech. Excelentní výkon podal ve hře Tiso. Diváci ho dodnes milují v legendárním filmu Vesničko má středisková.

Labuda se stal nejobsazovanějším Slovenské hercem v českých filmech. V roce 2014 překvapil veřejnost, když ukončil profesionální hereckou dráhu. U herce se začaly už tehdy projevovat zdravotní problémy. Během své herecké kariéry získal několik ocenění.