Sudetský vepř Posselt na stránky českého tisku nepatří!

Čtení mainstreamových médií přináší občas překvapení, a to nejen ta pozitivní! Jako pravidelný čtenář TÝDNE jsem byl konsternován uveřejněným rozhovorem s Berndem Posseltem (Týden č. 2/2018). Už samotný výběr této obskurní postavy sudetoněmeckého hnutí mi přijde krajně nevhodný a jako zjevné pochybení vedení redakce.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Těžko si lze představit archetyp více zpodobňující typického sudetského Němce (nenažraný, prolhaný a zrádný) než je právě Posselt. Pobuřují a vysloveně protičeský je titulek článku „Jsem si jist, že Češi jednou zruší Benešovy dekrety“.

Rozhovor se snaží Posselta polidštit a málem ho představit z pozice bojovníka za svobodu a demokracii. Celý Henlein před II. světovou válkou! Jeho výřečnost připomíná pohádky sudetské vlčí babičky v rouše beránčím. Nepřekvapí ani Posseltovo ocenění českých prosudetských politiků Václava Havla a Karla Schwarzenberga.

Bernd Posselt – sudetské vepřové hovado| foto: alchetron.com

Evergreenem v myšlení sudeťáckých pohrobků je vymazání pro ně nepříjemné historie a pohled do budoucna, kde očekávají, že jejich zločiny a podíl na rozbití Československa v roce 1938 budou zapomenuty a jim velkoryse odpuštěno. Dějiny pro ně začínají až rokem 1945. Spravedlivý odsun na základě rozhodnutí vítězných mocností stále hodnotí jako vyhnání. A o skutečném vyhnání českých občanů rozvášněnými henleinovci v roce 1938 zarytě mlčí, neboť pro ně neexistuje.

Sudetští Němci mohou být rádi, že po válce coby bývalí českoskovenští občané nebyli hromadně souzeni pro vlastizradu. Odsun byl jen mírným trestem za jejich skutky.

Panu Posseltovi by měl být doživotně zakázán vstup do České republiky, neboť se sám pasoval do role nepřítele státu. Slušné sdělovací prostředky by měli lidi jeho druhu ignorovat a neposkytovat jim prostor, protože si ho nezaslouží.