D. J. Trump by byl ochotný jednat přímo s Kim Čong-unem

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump prohlásil, že je připraven na jednání s vůdcem Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unem, avšak dal na srozuměnou, že tento dialog je možný pouze za určitých podmínek. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik o prohlášení vůdce SS pro americké novináře.

DJT a Kim

„Vždy věřím v jednání. Ale poznáte náš postoj, ten je velmi tvrdý… Avšak udělal bych to. Nemám s tím žádné problémy,“ řekl vůdce Trump v odpovědi na otázku novinářů ohledně připravenosti na telefonní jednání se severokorejským protějškem.

Na upřesňující otázku, jestli tahle slova znamenají, že SS jsou připraveny na jednání bez předběžných podmínek, odpověděl Trump záporně: „Není to doslova to, co jsem řekl.“

„Ví, že nežertuji,“ řekl na adresu Kim Čong-una a dodal, že ani trochu, o žádné procento. „Chápe to. Zároveň, kdybychom mohli dospět k mírovému a dobrému rozhodnutí, na kterém pracujeme s mnoha lidmi… Kdyby tato jednání k něčemu vedla, bylo by to skvělé pro celé lidstvo, pro celý svět,“ prohlásil vůdce SS.

Trump rovněž poznamenal, že podporuje jednání Korejské republiky a KLDR, a nevyloučil, že by se ve vhodnou chvíli mohly SS k těmto jednáním připojit.

Reklama: