Viktor Orbán označil přivandrovalé vetřelce za muslimské dobyvatele

BUDAPEŠŤ | Maďarský premiér Viktor Orbán nazval přivandrovalé vetřelce v Evropě jako muslimské dobyvatele a prohlásil, že jeho země nehodlá v budoucnu přijímat migranty. O stanovisku maďarského premiéra, které sdělil v rozhovoru pro Die Welt, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Viktor Orbán

Podle názoru maďarského předsedy vlády způsobí příliv muslimského obyvatelstva vznik Paralelních společenství uvnitř státu. Což je pravdou, když se podíváme na Francii, Německo či Švédsko, kde jsou oblasti bez možnosti vymahatelnosti práva na základě právního státu a ústavních principů. V daných oblastech nedoručuje pošta a dokonce ve Švédsku v takových oblastech ruší i policejní stanice.

„Nepovažujeme tyto lidi za muslimské běžence. Považujeme je za muslimské dobyvatele,“ prohlásil Orbán v interview pro Die Welt, který nazývá věci pravými jmény a přes hranice Maďarska neproklouzne ani myš, jelikož na příkaz jeho vlády jsou hranice střežené a potřené protivetřeleckých plotem.