Modrý pták o Čapím hnízdě a pštrosí politice

PRAHA | Zveřejněná zjištění zprávy OLAF ohledně Čapího hnízda nejsou žádným překvapením. O podezřeních z dotačního podvodu a netransparentního postupu se u nás mluví dlouho, píše na webu strany modrých ptáků ODS její místopředseda a poslanec PSP ČR Martin Kupka.

Martin Kupka | foto: ods.cz

Podle něj je zpráva OLAF nepochybně další přesvědčivý argument, že se Andrej Babiš nemůže schovávat za poslaneckou imunitu, kdy dává, že kauza nijak nesouvisí s politickou aktivitou ve Sněmovně a vychází z premiérovy podnikatelské historie.

„Kolem celého případu nevíří na veřejnosti jen pochybnosti, ale i velmi vážná podezření. Směšně působí, když Andrej Babiš jako zbabělý školáček očerňuje všechny, kteří se na něj odváží ukázat a ptají se, jak to vlastně bylo. Pro roli premiéra je tolik nezodpovězených otázek vážný hendikep. Místo věcného řešení vážných problémů země se budou logicky stále vracet tyto osobní otazníky. Politik v takovém tlaku je samozřejmě mnohem snáz zranitelný a vydíratelný. To není dobré pro vládu a není to dobré pro Českou republiku,“ uzavřel poslanec s vůle soudu.

Reklama: