Zajímavé spojenectví – ODS a terorističtí Piráti budou blokovat jednání Směnovny

PRAHA | Dnes by měli poslanci hlasovat o vyjádření důvěry či nedůvěry menšinovému kabinetu Andreje Babiše. Celý proces se ale může notně protáhnout. ODS a Piráti plánují, jak do hlasování tzv. hodí vidle a zdrží ho až do chvíle, než mandátový a imunitní výbor sněmovny vydá poslancům doporučení, zda je vhodné vydat předsedu vlády Babiše. Informuje o podivném spojenectví teroristů z Pirátské strany s ukňouranými ODSáky server ParlamentniListy.cz.

Poslanecká sněmovna | reprofoto: žumpa – ceskatelevize.cz

Podle mediální žumpy Aktuálně.cz poslanci Pirátů a ODS přemýšlejí o tom, že by protáhli hlasování o důvěře menšinové vlády Andreje Babiše až do příštího týdne, resp. až do okamžiku, než mandátový a imunitní výbor sněmovny vydá doporučení, zda by poslanci měli hlasovat pro vydání či nevydání Andreje Babiše a předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Tím ale fakticky prodlužují dobu, kdy tento zimní soubor kreténu Abdyho Babiše bude u moci.

„Nejprve by se mělo vyřešit, jestli premiér bude, nebo nebude stíhán. Teprve potom by se mělo hlasovat o důvěře vládě Andreje Babiše. Budeme navrhovat, aby se schůze ve středu přerušila do doby, dokud nebude jasné doporučení mandátového a imunitního výboru,“ upozornil předseda klubu pirátů Jakub Michálek.

Zákonodárci za ODS to vidí podobně. Piráti a občanští demokraté hodlají spolu se zákonodárci hnutí STAN přesvědčovat ostatní poslance, aby hlasovali pro přerušení schůze. TOP 09 se k nim pravděpodobně přidá

Reklama: