Protest proti kriminalitě je v Německu trestný, když zločiny páchají přivandrovalá muslo-prasata

BERLÍN | Proti poslankyni a vlivné člence Alternativy pro Německo Beatrix von Storchové bude pravděpodobně zahájeno trestní řízení. Za údajné šíření nenávisti proti etnickým a náboženským menšinám, informuje server Českého portálu euRABIA.cz s odkazem na ParlamentníListy.cz. Čím se provinila? Zmínila kriminalitu páchanou přivandrovalými parazity, vyžírkami, násilníky, vrahy, zloději a prostě jedním slovem mu-slimáky.

Beatrix von Storch | reprofoto: youtube.com

Beatrix von Storchová je známá tím, že se příliš neřídí nepsanými pravidly politické korektnosti, která je u většiny německých politiků základním stavebním kamenem jejich veřejných projevů. Tentokrát se „hubaté“ poslankyni znelíbila policie ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, která vzkazovala v několika světových jazycích účastníkům silvestrovských oslav, aby se chovali slušně. Vlivnou političku z AfD „namíchla“ skutečnost, že se na Twitteru policie objevil i vzkaz v arabštině.

„Do háje, co se děje s naší zemí, když se na oficiálním webu policie ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko objeví tweet v arabštině? To si vážně myslí, že tím získají barbarské muslimské gangy, které znásilňují ženy, na svoji stranu?“ reagovala tradičně velmi ostře von Storchová. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat a Twitter znemožnil německé političce dočasně její twitterový účet používat.

Jako důvod Twitter uvedl, že porušila pravidla, když zveřejnila nenávistný obsah. Von Storchová však později sdílela svůj tweet také na facebookovém profilu. Svým příznivcům sdělila, že byl její twitterový účet zablokován s tím, že je zvědavá, jestli jí bude zablokován i facebookový účet. Popřála všem šťastný nový rok s přáním, aby mohli žít ve svobodné zemi, kde je možné „označit barbary za barbary, i když jsou to muslimové“.

Její facebookový komentář smazán nebyl a jako „To se mi líbí“ jej označilo přes tři tisíce lidí a dalších patnáct set jej sdílelo. Šéfka Alternativy pro Německo Alice Weidel vnímá krok Twitteru, a především rozhodnutí policie podat na její stranickou kolegyni trestní oznámení jako cenzuru. „Nový rok začíná s cenzurou a jasným důkazem, že se naše úřady podvolují násilí, které k nám zavlekli migranti. Zvykat si dále musíme na komunikaci v arabském jazyku, i kdy je úředním jazykem v této zemi němčina.“

Zahájení trestního řízení s Beatrix von Storchovou potvrdil šéf tiskového oddělení policie v Kolíně nad Rýnem Thomas Held. „Jde o standardní proces a nejde o nic zvláštního. Pokud se objeví podezření ze spáchání trestného činu, jsme ze zákona povinni jej prošetřit,“ uvedl Held s tím, že svým vzkazem v arabštině se chtěla policie dostat blíž k lidem oslavujícím příchod nového roku. „Bereme to jako samozřejmost.“