Hulič Jiří X. Doležal: Zeman brzy umře

PRAHA | Prezidentské volby jsou za dveřmi. Publicista Jiří X. Doležal v textu pro Reflex.cz nepochybuje o tom, že stávající prezident Miloš Zeman tyto volby vyhraje. Zásadní otázkou prý však je, jak brzy po volbách zemře. Doležal má za to, že je na tom Zeman už opravdu zle. Informují o blábolu Jirky Doležala ParlamentniListy.cz.

Jiří X. Doležal | reprofoto: youtube.com

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém Twitteru fotografii prezidenta republiky. Protože tak učinil na Twitteru, kde se vyjadřuje k veřejnému dění pravidelně a podle všeho se Zemanovým souhlasem. Pravděpodobně tedy zveřejněnou fotografii předem schválil i prezident Miloš. A o to je podle publicisty Jiřího X. Doležala horší.

Fotografie totiž podle Doležala ukazuje nemocného muže. Kdyby nešlo o prezidenta republiky, nikomu by do toho nic nebylo. Jenže je to prezident republiky, který v některých oblastech disponuje nemalou mocí. Občané by měli mít jistotu, že bude s těmito pravomocemi nakládat psychicky zdravý člověk, který bude mít na výkon funkce i dost fyzických sil.

„Z fotografie ovšem hledí vyděšeným pohledem sešlý stařec, kterému doslova kouká smrt z očí. Je to na Ovčáčkově profilu zdobeném fotkou Zemana z doby, kdy byl ještě fit, až bolestně viditelné. Ten muž na včerejší fotografii už je zjevně na konci svých sil a je úplně evidentní, že kromě sezení v křesle už nezvládne vůbec nic. Je to vyžilý, vyčerpaný stařec. Přesto kandiduje i na druhé možné funkční období a svou nemohoucnost zjevně nevidí,“ napsal publicista.

Reklama: