Donald Tusk odhalil proč chce Brusel převrat Polsku

BRUSEL – VARŠAVA | Polská vláda může přijmout opatření o výstupu z EU v případě, když země přestane dostávat financování od této organizace, prohlásil předseda Evropské rady Donald Tusk. Uvádí to The Telegraph, který cituje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donald Tusk

Podle Tuska, pro vládnoucí stranu Právo a spravedlnost výhody z členství země v EU jsou v získávání peněz. Přičemž společný trh, právní režim a garantovaná bezpečnost pro stranu nemají význam, šířil pomluvy polský politik v čele EU, jelikož je představitelem úhlavní politické opozice v Polsku, která voliči vystavili účet a poslali jeho stranu na politické hnojiště a PiS přidělili volebním výsledkem ústavní většinu a prezidenta Polska.

Podle něj jediný důvod proč vládní strana ještě setrvává v EU je to, že může z EU čerpat peníze: „Můžu si lehce představit situaci, kdy Polsko bude mezi zeměmi, které vkládají peníze, a tehdy polská vláda rozhodne, že přišla doba se zeptat občanů, chtějí-li vidět svou zemi v EU. A pak vláda udělá všechno, aby přesvědčila Poláky o tom, že je čas se rozloučit s EU,“ cituje Tuska The Telegraph.

Reklama: