Policejní prezident: Zákrok považuji ze strany ochranné služby za zvládnutý

PRAHA | Na prezidenta republiky Miloše Zemana zaútočila přímo ve volební místnosti polonahá ukrajinská extremistka tmavé pleti svlečená do pasu. Ochranka jí zpacifikovala na světové zvyklosti velmi mírně. Při útoku na prezidenta Spojených států by asi v takovém případě byla vynesena v pytli na mrtvoly.

Tomáš Tuhý

„Jak jsem měl možnost se seznámit s tím zákrokem, tak jej považuju ze strany ochranné služby za zvládnutý,“ řekl Tuhý. „Jednoznačně tím deklarovali připravenost na možný zásah. Ten incident byl bezprecedentní vlastně z toho pohledu, že daná osoba se dostala do prostoru volební místnosti,“ podotkl dále policejní prezident Tomáš Tuhý pro ParlamentniListy.cz.

Ukrajinská extremistka se podle jeho slov pokusila na prezidenta zaútočit. „Reakce ochranky byla velmi rychlá,“ poznamenal dále.

Jak zmínil, je potřeba si uvědomit také to, že ve volebních místnostech nejsou žádná opatření. „V jiných zemích bývá stupeň bezpečnosti na vyšší úrovni,“ dodal. „Letošní volby jsou pod zvýšeným drobnohledem policistů, policejních sil. To navýšení je tady větší než dřív, při jiných volbách, a to s ohledem na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě,“ zmínil.

„Ten zákrok, který tam probíhal, považuji za adekvátní, byť jsem se ještě neseznámil se všemi podrobnostmi,“ uzavřel Tuhý se slovy, že se jednalo o cizí státní příslušnici, která se snažila na pana prezidenta zaútočit.

Napadení prezidenta Zemana ve volební místnosti! Ochranka zakročila však. Žena byla údajně z hnutí Femen, vrhla se na Miloše Zemana a chtěla mu bránit volit.

Zveřejnil(a) ParlamentníListy.cz dne 12. leden 2018

Reklama: