Andrzej Sebasitan Duda: EU je hluchá k potřebám členských zemí

VARŠAVA | Polský prezident Andrzej Sebastian Duda na recepci pro zahraniční velvyslance prohlásil, že organizace EU jsou hluché k potřebám členských zemí, a poukázal přitom na brexit a na nedávné volby v některých zemích. Oznámila to televize EuroNews v pátek 12. ledna, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andrzej Duda | foto: polskieradio.pl

Andrzej Duda promluvil k zahraničním velvyslancům na novoroční recepci v prezidentském paláci ve Varšavě. Řekl, že EU má zčásti vinu na tom, co označil za společenské zklamání.

„Instituce EU mají převzít část odpovědnosti za to, že je společnost integrací zklamána, a musejí rozebrat své chyby. Úkolem institucí EU je budovat harmonickou evropskou politiku, a ne rozdělovat a stavět proti sobě evropské národy,“ prohlásil prezident.

V poslední době vznikly mezi Polskem a EU rozpory. Dne 9. ledna se setkal předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker s polským premiérem Mateuszem Morawieckým, aby s ním, projednal, jak mohou zabránit zavedení sankcí proti Polsku.

loading...
Reklama:
loading...