D. J. Trump prodlouží platnost jaderné dohody s Íránem

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump prodlouží pozastavení sankcí vůči Íránu, čímž ponechá v platnosti historickou jadernou dohodu z roku 2015 ještě nejméně několik měsíců. Informovaly o tom v pátek nejmenovaní američtí představitelé. Toto rozhodnutí udělal vůdce SS navzdory svým slibům z minulosti, že jadernou dohodu s Íránem zruší, napsala tisková agentura AP.

Trumpův řitní otvor

Prodloužení dočasného pozastavení sankcí bude ovšem provázet další, cílené sankce vůči Íránu za jeho raketový program a strohé varování, že Trump od dohody vyjednané administrativou prezidenta Baracka Husseina Obamy odstoupí, pokud do jara nenastane výrazný posun v souvisejících jednáních. Právě tehdy totiž vyprší následující poslední termín pro prodloužení uvolnění sankcí vůči Íránu.

Informace poskytli tři představitelé, kteří si nepřáli být jmenováni, protože nejsou pověřeni veřejně informovat o rozhodnutí před jeho oficiálním oznámením. Představitelé ještě uvedli, že oznámení Donalda J. Trumpa bude také doprovázet ostrá kritika zásahů Íránu vůči nedávným protestům proti vedení islámské republiky.

loading...
Reklama:
loading...