Volby po bolševicku. Kongres ODS si zvolil modrého klauna Fialu, který kandidoval sám

OSTRAVA | Delegáti 28. kongresu ODS dnes zvolili předsedou Občanské demokratické strany Petra Fialu. Dosavadní lídr občanských demokratů získal v tajné volbě silný mandát, když mu podporu vyjádřilo 90 % hlasujících. Pro Petra Fialu tak hlasovalo 451 delegátů z celkového počtu 501 hlasujících, informuje na svém webu ODS, bez z toho, že volby byly bolševické, jelikož Fiala neměl protikandidáta.

Modří klauni vz. 2018 – Předsednictvo ODS

„Děkuji delegátům Kongresu ODS za opětovné zvolení předsedou ODS. Je to velmi silný mandát pro nabídku, kterou jsem formuloval: jak a kam chci vést stranu. To znamená prosazovat program, to znamená být ostrovem normálnosti, to znamená dále posilovat váhu ODS a váhu pravice,“ uvedl znovuzvolený předseda ODS Petr Fiala.

Modří klauni v předsednictvu kompletní a podpora slizu Drahoše

Poté, co delegáti 28. kongresu ODS zvolili předsedou ODS Petra Fialu a 1. místopředsedkyní Občanské demokratické strany Alexandru Udženija, vybrali také 4 místopředsedy strany. Mezi členy předsednictva ODS byli zvoleni: Martin Baxa se ziskem 427 hlasů, Martin Kupka se ziskem 421 hlasů, Evžen Tošenovský se ziskem 304 hlasů a Miloš Vystrčil se ziskem 428 hlasů. Celkem bylo odevzdáno 489 platných hlasovacích lístků, informuje web strany.

Martin Baxa po zvolení poděkoval delegátům a nastínil svoje úkoly v předsednictvu: „Velice si vážím hlasů, které jsem ve volbě na Kongresu ODS získal, a děkuji delegátům za silnou podporu. Jako místopředseda ODS vložím své síly do toho, aby ODS stále rostla, a chtěl bych se především věnovat prosazování zájmů měst a obcí, na které zejména minulá vláda nakladla mnoho nesmyslných povinností, aniž by je patřičně kompenzovala.“

„I já děkuji delegátům za důvěru. ODS je znovu nejsilnější pravicová strana a my budeme dál usilovat o větší důvěru voličů. Budeme dál chránit svobodné poměry a prostředí pro rozumnou politickou diskusi. Jsme moderní otevřenou a zároveň tradiční stranou. To je dobrá výbava pro další období,“ doplnil Martin Kupka.

Evžen Tošenovský uvedl: „Velice děkuji delegátům za důvěru, ODS si prošla obdobím rekonvalescence, které skončilo parlamentními volbami a skvělým výsledkem. Nyní je naším úkolem, úkolem ODS, aby se politika opět stala slušným soubojem myšlenek a idejí a já se těším, jak na tom budeme s kolegy pracovat.“

Chcete naše noviny finančně podpořit?Zašlete libovolnou částku na účet číslo: 2901046670/2010. Pod variabilním symbolem 0011. Děkujeme Vám za přízeň.

Zveřejnil(a) Vlastenecké Noviny dne 7. prosinec 2017

„Letos si připomínáme 20. výročí poděbradských artikulů. Tento dokument, který formoval směrování ODS, kladl veliký důraz na svobodu jako jednu z nejdůležitějších hodnot. Léta pro nás byla samozřejmostí, ale v současné době čelí stále těžším zkouškám. ODS se ale vždy stavila do role jejího obhájce a já udělám z pozice místopředsedy všechno pro to, aby tomu tak bylo i nadále,“ uzavřel Miloš Vystrčil.

Nakonec „nový“ předseda Fiala gratuloval k druhému místu v prezidentských volbách StBákovi, havloidovi, udavači, zloději objevů a sexuálnímu úchylovi Drahošovi.

Čtete dále VlasteneckeNoviny.cz | Další články k tématu:

loading...

Komentáře:

Reklama: polados-prepravujeme-vas-byznys