Írán slíbil odvetu na nové americké sankce

TEHERÁN | Írán přijme opatření a odpoví příslušným způsobem na nepřátelské akce Spojených států (SS), sdělilo Ministerstvo zahraničních věcí Islámské republiky, které cituje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vůdce SS Trump a prezident islmské republiky Írán Ruhání

Před tím SS zařadily do sankčního seznamu ájatolláha Sadeqa Larijaniho — nejvyššího představitele soudního systému Íránu. V Teheránu prohlásili: „toto rozhodnutí je nepřátelské a protizákonné jednání Trumpova režimu. Překročilo všechny přípustné hranice chování v mezinárodní společnosti a porušuje mezinárodní právo i dvoustranné a mezinárodní závazky SS.“

„Na toto jednání Írán samozřejmě odpoví vážnou reakcí,“ uvádí MZV Íránu. Kromě toho, zařazení Íránců do sankčního seznamu je v Teheránu hodnoceno jako důkaz pokračujícího nepřátelství vlády SS k velkému íránskému národu.

V předtím vůdce SS Donald J. Trump prodloužil režim odvolání protiíránských sankcí v rámci dohody o jaderné smlouvě. Přitom prohlásil, že to dělá naposled. Podle Trumpových slov dává Evropské unii poslední šanci, aby napravila příšerné nedostatky dohody, a pokud to neudělá, Američané od smlouvy odstoupí.

loading...
Reklama:
loading...