Miloš Zeman lhal, když řekl, že jej podpořil i Karel Gott

PRAHA | Karel Gott se ohradil v sobotu vůči slovům prezidenta Miloše Zemana, který se mu poděkoval za podporu v projevu po skončení prvního kola prezidentských voleb v Česku. Zeman zmínil Gotta jako svého podporovatele vedle premiéra Andyho Babišoe, i když mu tento mnohonásobný vítěz ankety Zlatý slavík nikdy podporu nevyjádřil, informovala stanice TV Nova, kterou cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Karel Gott se Slavíkem za rok 2017 | foto: VIPosobnosti.cz

„Jsem vděčný za jakoukoliv pomoc a podporu. Zaregistroval jsem s velkým potěšením, že mi před volbami vyjádřili podporu takové různorodé osobnosti, jako je na jedné straně Andrej Babiš a jednak Karel Gott,“ citovala webová stránka televize vyjádření Zemana na sobotní tiskové konferenci.

„Jako vždy, při všech volbách, jsem jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta. Proto ani jejich výroky nekomentuji,“ reagoval Karel Gott prostřednictvím své mluvčí Anety Stolzové, čímž usvědčil Zemana ze lži. Karel Gott se podle TV Nova vyjadřoval tento týden o volbách v rozhovoru pro portál Blesk.cz, přičemž nezmínil konkrétní jméno, ale řekl, že bude volit člověka, kterého si váží, jeho myšlenky a názory jsou mu blízké a ví, že bude republiku opět dobře reprezentovat.

Reklama: