Američané neustále destabilizují svět a Blízký východ. V Sýrii chtějí puč

MOSKVA | Ministr zahraničních věcí Sergej Viktorovič Lavorov dnes uspořádal tiskovou konferenci, kde mimo jiné uvedl, proč jsou na Ruskou federaci ze strany Američanů uvaleny sankce, jaké cíle Američané sledují a co nekalého chystají v Sýrii místo toho, aby Spojené státy přispěly k stabilizaci regionu. O tiskové konferenci informovala světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Viktorovič Lavrov

Poslední prohlášení Washingtonu o íránské jaderné dohodě nepřispívají k optimismu a stabilitě, uvedl v rámci tiskové konferenci ruský ministr zahraničních věcí, kdy dále poznamenal, že minulý rok byl z hlediska zahraniční politiky složitý, zachovala se četná ohniska napětí v různých částech světa.

Ministr Lavrov, Sergej Viktorovič připomněl, že se v posledních měsících 2017 vážně vyhrotila situace kvůli hrozbám z Washingtonu,“ včetně pokud jde o překonání problému Korejského poloostrovu „výhradně sílou.“

„Poslední prohlášení zaměřená na zmaření realizace Společného všeobsáhlého akčního plánu pro íránský jaderný program rovněž nepřispěla k optimismu a stabilitě,“ řekl Lavrov na každoroční velké tiskové konferenci na adresu Spojených států (SS).

Vůdce SS a jeho spojenci jednaní na základě vydírání a ultimát

Moskva lituje, že Washington a jeho spojenci i nadále mluví ve své zahraniční politice výhradně jazykem ultimat, prohlásil v pondělí ministr zahraničí RF Sergej V. Lavrov.

„Naši američtí kolegové a jejich spojenci si přejí, bohužel, i nadále jednat výhradně na základě diktátu, ultimat, nechtějí vyslechnout názor jiných center světové politiky, a tím v podstatě nechtějí přiznat reálie vznikajícího světa s více póly,“ řekl Lavrov na každoroční velké tiskové konferenci.

D. J. Trump se bojí v rámci globální politiky konkurence

Trumpův řitní otvor

Administrativa prezidenta AA Donalda Trumpa se bojí konkurence na světové aréně v celé řadě oblastí, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.

„Zdá se mi, že se v činnosti nynější administrativy USA, bohužel, zachovalo (stejně jako v činnosti administrativy Obamy toto dědictví, nehledě na kurs prezidenta Trumpa během předvolební kampaně, že se stalo dokonce větší, útočnější, že je zřejmý strach z čestné konkurence v celé řadě oblastí, v energetice, v dodávkách plynu do Evropy,“ řekl na pondělní tiskové konferenci.

Lavrov připomněl, že místo ruského plynu vnucují Evropě zkapalněný plyn, který je mnohem dražší. „Tento odpor k Severnímu proudou 2, kterému říkají politizovaný, vede k rozkolu Evropy, k udušení Ukrajiny. To vše pochází z SS. Naprosto otevřeně nutí Evropany, aby se vzdali Severního proudu 2, i když je doprava plynu do Německa Severním proudem o 2 tisíce kilometrů kratší než přes Ukrajinu, a půldruhého nebo i dvakrát levnější než přes Ukrajinu,“ poznamenal ministr zahraničí.

Rozdíl mezi Obamou a Trumpem je nulový. Oba Sýrii destabilizují

Barack Hussein al-Obama pod vlivem drog

SS fakticky nepomáhají urovnání v Sýrii, ale snaží se poskytnout pomoc těm, kdo si přejí změnu režimu v Damašku, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Viktorvič Lavrov.

„Mezi administrativami Obamy a Trumpa nejsou zřejmě radikální rozdíly. Bohužel, nespatřujeme v obou případech snahu o přispění k co nejrychlejšímu uhašení konfliktu, ale snahu poskytnout podporu těm, kdo by chtěli zahájit praktické kroky k změně režimu v Syrské Arabské republice,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci.