SS dodaly syrským Kurdům protiletecké zbraně, informuje arabský tisk

WASHINGTON – DAMAŠEK | Spojené státy (SS) předaly ozbrojeným útvarům syrských Kurdů (YPG) partii přenosných protiletadlových raketových kompletů v rámci tajné dohody, oznámil arabský informační portál Al-Masdar News s odvoláním na zdroje, kdy daný portál cituje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy – globální vrah

Podle informace portálu dodaly SS zbraně útvarům syrských Kurdů v oblasti Afrin na severozápadě Sýrie. Bylo oznámeno, že k předání zbraní došlo v minulém týdnu v rámci tajné dohody mezi Američany a YPG.

The Defense Post dříve oznámil, že koalice v čele s SS pro „boj proti“ skupině Islámský stát zahájila vytvoření v Sýrii tak zvaných „sil pohraniční bezpečnosti“ spolu se Syrskými demokratickými silami (SDF).

SDF byly zformovány za aktivní podpory SS v roce 2015, jak se oficiálně tvrdilo, pro boj s IS. Útvary, které se skládají převážně ze syrských Kurdů, a také z představitelů některých arabských kmenů, dostávaly zbraně od koalice vedené SS, kdy tzv. boj proti IS byl jen záminkou na vybudování proamerické armády na eskalaci americké agrese a útočné války v Sýrii.