Včera nezískali důvěru a dnes si odhlasovali demisi

PRAHA | Menšinoví vláda vůdce hnutí ANO Andyho Babiše včera nezískala důvěru, o kterou požádala Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Dnes ráno si proto ministři odhlasovali svou demisi. U moci ovšem zůstanou až do doby, než bude jmenována vláda nová prezidentem republiky.

Babišův Soubor kreténů jmenovaný senilou Zemanem

„Prezident Miloš Zeman již dopředu avizoval, že šéfovi ANO Babišovi svěří i druhou možnost sestavit vládu. Nutností však je, aby Babiš pro podporu získal dopředu 101 poslanců. Další komplikací pak pro Babiše může být i to, že v minulých dnech kritizoval Zemanovy spolupracovníky, které však Zeman vyměnit nehodlá. Může tak podle všeho nyní Babišovi dělat problémy,“ informuje web ParlamentniListy.cz.

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura, jenž se minulý týden sešel s hlavou státu Milošem Zemanem, nyní uvedl, že by mohl vzniknout útvar na bázi vlády odborníků.

„Pakliže neprojde první pokus, preferovali bychom jednání o vládě odborníků. Aby si jednotlivé strany nebo třeba i Pražský hrad nominovaly nějaké odborníky,“ řekl Lidovým novinám Okamura, jenž chce jednat s babišovci již tento týden.