Vláda nemaká, ale hluboce spí

Ze všech stran slyšíme, jak česká vláda bez důvěry maká. Opak je však pravdou. Andrej Babiš promarnil tři měsíce svojí zarputilou snahou sestavit a vynutit si menšinovou vládu, která byla však od začátku odsouzena k neúspěchu. Na toto vládní handrkování však doplácí lidé, firmy i samospráva.

Ivo Valenta

Tak například v případě GDPR, tedy nového unijního nařízení v oblasti ochrany osobních údajů. Doslova totiž zarmzla příprava českého implementačního zákona, který měl upřesnit působnost českého Úřadu pro ochranu osobních údajů, ale také např. výši maximální pokud za porušení tohoto nařízení. A přitom nejde o málo.

Nařízení nabude účinnosti již 25. května 2018 a na úrovni EU hrozí extrémní pokuty až 20 milionů Euro. Nechápu, proč vláda už dávno nepustila český zákon do legislativného procesu. S takovou ho budeme mít v EU snad úplně poslední. Už dávno ho mají Slováci i Němci. A my?

Opět nic. Žádný zákon, žádná pořádná metodika. Jen tisíce firem, obcí a dalších institucí dohání na poslední chvíli harmonizaci svých aktivit s touto zbytečnou byrokratickou normou.

loading...
Reklama:
loading...