Převrat na Ukrajině je hanbou Evropy, míní Sergej Viktorovič Lavrov

MOSKVA | Ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergej Viktorovič Lavrov označil historii převratu na Ukrajině za evropskou hanbu, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes s odkazem na deník Kommersant.

Sergej Viktorovič Lavrov

„Tato ukrajinská historie, historie převratu, historie zrady Západem mezinárodního práva, když byla prostě rozšlapána dohoda podepsaná ministry zahraničí předních států EU. Pak nás začala Evropská unie přesvědčovat, že tak to má být, a že nic se již udělat nedá. Je to prostě evropská hanba,“ prohlásil v interview pro list Kommersant.

Ministr zdůraznil: „Když konstatujeme tento historický fakt, neuzavíráme se do sebe, ale chceme splnit minské dohody.“ 21. února 2014 podepsal ukrajinský prezident Viktor Janukovyč a lídři parlamentní opozice Dohodu o urovnání politické krize v republice. Svědky uzavření dohody byli ministři zahraničí Německa a Polska, Frank-Walter Steinmeier a Radosław Sikorski.

Avšak Německo, Polsko a další státy EU neodsoudily později porušení této dohody během státního převratu na Ukrajině v březnu 2014.

Reklama: