Arogantní duševní trpaslík Tony Abbott očekává, že se Rusko zúčastní ekonomického summitu G20 v Brisbane, ač na G8 ohledně bezpečnosti mělo vstup zakázán

CANBERRA | Postoj australského premiéra je nečitelný, nebo úmyslně arogantní? Prvně Austrálie uvalí na Ruskou federaci sankce po vzoru zemí G7, ale pak vyzývá Rusko k účasti na summitu G20. Ministerský předseda Austrálie Tony Abbott prohlásil: „V daném okamžiku nevidím žádné důvody k odmítnutí pozvání Ruska na summit G20 v Brisbane.“ Informuje o postoji australského premiéra rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru, která si slovního a myšlenkového eskamotérství Abbotta všimla.

Tony Abbott

Tony Abbott

Premiér na tiskové konferenci australským novinářům vysvětlil svůj postoj takto: „Jsou podstatné rozdíly v cílech G20 a G7. G20 je ekonomický summit, kdežto G7 nebo G8 se snaží věnovat větší pozornost bezpečnostním otázkám.“ Podle něj je tedy možné s Ruskem spolupracovat ekonomicky, k tomu jej potřebují, ale pokud se jedná o globální bezpečnosti, tak k tomu Rusko, o které se taky jedná, nehodlají přizvat.

„Když jde o prosperitu našeho světa, o řízení mezinárodních financí, o harmonizaci pravidel zdanění a o podporu růstu světové ekonomiky, myslím si, že nám bude lépe zařadit Rusko na seznam účastníků“, dodal šéf australské vlády, čímž potvrdil aroganci svého postoje.

Potomek britských zločinců z trestanecké kolonie ukázal, že by rád také kolonizoval. Asi se od svých britských pánů dostatečně učili po celé generace.