Soubor kreténů StBáka Babiše schválil příspěvek na společný projekt V4 v Libyi

PRAHA | Vláda dnes završila český závazek, kterým společně s dalšími státy Visegrádské skupiny Česká republika podpoří Libyi ve zvládání migračních toků. Vláda schválila poskytnutí příspěvku ve výši 8,75 milionů eur. Dnešním rozhodnutím tak Česká republika pokračuje ve svém dlouhodobém koncepčním přístupu k řešení migrační krize, který se soustředí na pomoc v zemích původu a tranzitu, informuje populisticky kabinet StBáka Babiše lidově zvaný jen soubor kreténů.

Babišův Soubor kreténů jmenovaný senilou Zemanem

„Jsem rád, že se nám dnes podařilo schválit tuto zásadní pomoc Libyi, na které jsem se s dalšími lídry Visegrádské skupiny dohodl v prosinci na Evropské radě. O celkový příspěvek ve výši 35 milionů eur se s dalšími státy V4 podělíme rovným dílem,“ řekl vůdce Andy Babiš.

Cílem projektu je podpora Libye při zvládání migračních toků a prevenci nelegální migrace. Projekt vychází z dlouhodobého přístupu ČR k řešení migrační krize, který se soustředí na pomoc v zemích původu a tranzitu.

Svým příspěvkem prokazuje Česká republika ochotu podílet se na všech smysluplných solidárních opatřeních. ČR se dlouhodobě zaměřuje na ochranu vnějších hranic a pomoc EU přímo ve třetích zemích. Minulý rok přispěla Česká republika 25 miliony korun na činnost libyjské pobřežní a námořní stráže. Aktivní jsme i v přímo postižených oblastech. Na konci loňského roku se spustila například česko-italská spolupráce v Pobřeží slonoviny, která se zaměřuje na zlepšení zdravotní péče a usnadnění návratu uprchlíků do země.

Reklama: