Eliška Hašková Coolidge podporuje Miloše Zeman a Drahošovi se vlastně elegantně vysmála: Slušnost prezidenta? Ne, hlavní je rozhodnost

PRAHA | Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge v rozhovoru pro Seznam Zprávy rozmetala jeden z pilířů, na kterém profesor Jiří Drahoš staví svou prezidentskou kandidaturu. Zkušená dáma zdůraznila, že slušnost nemusí být hlavní předností prezidenta. Ukazuje to ostatně i Zeman, který si i přes své mnohdy obhroublé vyjadřování udržuje podporu nemalé části voličů. Podporuje ho i Eliška Hašková Coolidge. Píší ParlaemtniListy.cz.

Eliška Hašková Coolidge | reprofoto: youtube.com

Dáma má za to, že každý politik potřebuje zdravé ego. U prezidentů to platí zvlášť. Pro výkon funkce prezidenta však ego samo o sobě nestačí. Důležité jsou také znalosti, ale především rozhodnost.

„Myslím, že rozhodnost je jednou z nejdůležitějších sil prezidenta. A tu vidím u dnešního našeho prezidenta Zemana,“ podotkla Eliška Hašková Coolidge. „Je to člověk, který umí číst duši i směr národa, je citlivý a umí se rozhodnout na základě svých celoživotních zkušeností,“ doplnila.

Jistěže je sympatické, když je prezident populární a neměl by své rozhodování podřizovat touze zalíbit se voličům. Totéž se dá říct o vzorném chování a slušnosti obecně. Podle Haškové je přínosné, pokud prezident vystupuje kultivovaně, ale v úřadu prezidenta to není to nejsložitější, jak už naznala o chvilku dříve.