Putin: Je nutné okamžitě zastavit operace na východě Ukrajiny

MOSKVA – PAŘÍŽ | Prezident Ruské federace Vladimir Putin na žádost novinářů okomentoval krátkou besedu s nedávno „prý“ zvoleným ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Putin kladně zhodnotil zájem Porošenka na regulaci situace na Ukrajině. „Je nutné okamžitě zastavit veškeré vojenské operace na východě Ukrajiny,“ dodal na tiskové konferenci v Normandii to prohlásil Vladimir Putin. Podle jeho slov pouze poté může začít jednání Kyjeva s východem země, informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém serveru.

Putin v Normandii s Porošenkem

Putin v Normandii s Porošenkem. V pozadí belgický premiér v demisi

„Jednacími stranami v tomto případě nemohou být Rusko a Ukrajina, vždyť Rusko není účastníkem konfliktu, ale kyjevská vláda a stoupenci federalizace,“ prohlásil ruský lídr.

Ruský prezident označil výměnu názorů s francouzským prezidentem François Hollandem, britským premiérem Davidem Cameronem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou, během níž se rovněž hovořilo o situaci na Ukrajině, za velmi vhodnou. Putin také v Normandii dvakrát hovořil se svým americkým kolegou Barackem Obamou.

Reklama: