Dnes ve čtrnáct hodin začne finále prezidentských voleb

PRAHA | Po čtrnácti dnech se opět otevřou volební místnosti. Přesně ve 14:00 hodin začne druhé kolo prezidentských voleb, kdy voliči rozhodnou zde se stane prezidentem opět Miloš Zeman, či svůj mandát neobhájí a na Hrad by tak usedla loutka a figurka jakýsi Plž Drahoš, jehož minulost je tak nechutná, že jej volit může jen vymytý mozek, či podobně perversní havloid.

Ilustrační snímek

Volby budou probíhat do 22:00 dnešního dne, kdy bude hlasování občanů přerušeno do sobotní osmé hodiny ranní a volební místnosti se uzavřou v sobotu ve 14 hodin. Co se bude s lístky dít v noci, tak to ví jen ten na obláčku a manipulátoři, kteří mohou chystat alternativní výsledky. Doufejme, že ne. Ale je divné, že Praha, ač jsou všechny okrsky stejně velké, počítá nejpomaleji. Čekají na výsledky, aby v určených místnostech výsledky korigovali?

Pro Zemana v prvním kole voleb před dvěma týdny hlasovaly zhruba dva miliony lidí, Drahoš získal asi 1,4 milionu hlasů. Volit prezidenta může zhruba 8,4 milionu voličů. V prvním kole tohoto práva využily tři pětiny z nich. Ve finále by jich mohlo být podle odhadů zhruba stejně, tak jako při první volbě před pěti lety.