Turecké letectvo bombarduje město Manbij, kde se nacházejí speciální jednotky SS

ANKARA | Vojensko-vzdušné síly Turecka bombardovaly syrské město Manbij a jeho okolí. Toto město předtím osvobodili síly takzvané „koalice Spojených států“ a kurdské jednotky YPG. Právě v tomto místě jsou rozmístěny americké speciální jednotky, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk s tím, že v Sýrii nyní panuje totální chaos.

Turecká F-16 | foto: cs.wikipedia.org

Syrské, turecké a kurdské média, každé po svém, informovaly o tom, že turecká armáda za podpory vojenského letectva zaútočila na Manbij a El-Tel-el-Abyaḑ v provincii Aleppo. „Nyní Turecko útočí na kurdské území blízko města Manbij a El-Tel-el-Abyaḑ, které během dvou posledních let osvobodili od Islámského státu za cenu obrovských lidských ztrát,“ uvedl YPG News.

Některé média připomínají, že právě v tomto městě se nacházejí speciální jednotky Spojených států (SS), a proto útoky turecké armády mohou zapříčinit velký konflikt mezi SS a Tureckem. „Turecké vojensko-vzdušné síly zaútočily na několik objektů YPG, které se nacházejí v okolí Manbija a Arima. Toto může skončit velkým konfliktům s SS, protože američtí vojáci se nacházejí právě tam a jejich úkolem je chránit Kurdy před tureckými útoky, „připomíná turecký novinář Ali Özkök.

„Po Afri následuje Manbij. Vojenská letadla okupačních sil turecké armády bombardovaly západní část okresu Manbija,“ uvedlo jedno z hlavních kurdských médií, agentura АНХА. Média připomínají, že Ankara začala vojenskou operaci proti Kurdům ve městě Manbij a míní „zničit všechny hnízda teroristů v Sýrii“ Tento region kontrolují kurdské Síly národní sebeobrany, které podporuje Washington. V řadách YPG se stále nacházejí instruktoři a příslušníci speciálních jednotek Spojených států a Severoatlantické alianci (SA), kteří cvičí kurdské vojáků a velí jejich operacím.

Před několika hodinami Donald J. Trump oficiálně požádal tureckého prezidenta Erdogana, aby zastavil útoky na kurdské jednotky v Sýrii a nepřipouštěl konflikty, které se týkají amerických vojáků dislokovaných v Sýrii.