Úřad propagandy StBáka Andyho Babiše: Nemůžeme být mimo páteřní propojení železnice střední Evropy

PRAHA | Během oficiální návštěvy Maďarska jednal premiér Babiš o rozvoji dopravního spojení i vzájemného obchodu, hlásí úřad propagandy StBáka Andyho Babiše, který má navodit dojem, že Babiš v demisi vlády zvané soubor kreténu nespí, ale jako maká. „Během oficiální návštěvy se předseda vlády Andrej Babiš setkal s prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem. Kromě toho se zúčastnil summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny a jednal s polským premiérem Mateuszem Morawieckim,“ píše novodobý Joseph Goebbels.

Andy Babiš se fotí se souborem kreténů

Dále se dočteme, že program předsedy vlády Babiše v Budapešti začal na Náměstí hrdinů, kde položil věnec u hrobu neznámého vojína. „Následně se setkal s maďarským prezidentem Jánosem Áderem, se kterým mluvil především o hospodářské spolupráci. Maďarsko představuje z pohledu ČR 8. nejdůležitější exportní destinaci a jen za minulý rok přesáhl vzájemný obchod rekordních 7,5 miliardy eur. Podle premiéra Babiše je spolupráci možné dále rozvíjet především v obranném a leteckém průmyslu a také v jaderné energetice,“ píše se jako na stránkách bolševického Rudého práva.

A pak obě delegace, bla, bla, bla: „S premiérem Orbánem jednal Andrej Babiš jak o vzájemné dvoustranné spolupráci obou zemí, tak v rámci Visegrádské skupiny. Shodli se, že je důležité, aby země V4 aktivně diskutovaly i s dalšími členskými státy EU a přispívaly tak k hledání evropských řešení. Potvrdili také, že v budoucnu by se mohli summitů zemí V4 opět účastnit někteří tradiční partneři V4,“ dýchá z mediálního výstupu Úřadu vlády ČR duch normalizace.

A vše se to zavírá slovy: „V rámci diskuze o bilaterální spolupráci spolu hovořili například o rozvoji železničního spojení v regionu střední Evropy. Ke zlepšení spojení mezi Českou republikou, Slovenskem, Rakouskem a Maďarskem by měla přispět i stálá skupina expertů pro železniční dopravu mezi těmito zeměmi, která vznikla v prosinci loňského roku.“ Čest práci soudruhu Babiši. Buď v práci v šest!

Reklama: