Kdyby byl srbský režisér Emir Kusturica Českým občanem volil by Miloše Zemana

BRNO | Srbský režisér Emir Kusturica se vyjádřil k prezidentským volbám v Česku. Podle svých slov by volil současnou hlavu státu Miloše Zemana, informují ParlamentniList.cz o videorozhovoru Tomáš Měšťana se srbským režisérem.

Emir Kusturica

„V rozhodnutí o tom, kdo bude prezidentem, je v podstatě schováno to, v co já věřím. Že Češi jsou takový moudrý národ, který bude volit člověka, jenž odkryl jednu z největších pravd,“ poznamenal Kusturica s ohledem na Východ.

„Když velká firma přijde do Česka nebo do Srbska, přiveze technologie. Přitom ale všechno, co se udělá navíc, odejde z českého národa,“ poznamenal Kusturica. Zeman pak podle jeho slov tuto ekonomickou nespravedlnost viděl. „A vidí to správně. Vždy, když jsem se na něj koukal, tak si myslím to samé, o tom světě dneska,“ poznamenal Kusturica.

„Lidé jsou hloupí všude. To je takový limit, který je strašně nízko,“ sdělil také Kusturica k volbám. On sám doufá, že lidé budou moudří a že Zemana vskutku zase vyberou.

Kusturica se pak také vyjádřil k migrační krizi. „Nemám nic proti migraci. Ale mám vše proti těm, kteří provokují migraci a pak si hrají na humanisty. Proč oni si nevezmou ty uprchlíky? Oni chtějí, aby křesťanská kultura zmizela,“ podotkl také známý režisér.

Závěrem pak zdůraznil, že on sám by volil Miloše Zemana. „Kdybych byl Čech, volil bych ho. Myslím, že ti prezidenti, kteří dělají, co chtějí lidé, odvedou národ do prdele,“ zakončil ostře Kusturica.

Reklama: