Svobodní blahopřejí Miloši Zemanovi a opět dokázali, že představují kulatý čtvereček

PRAHA | Svobodní blahopřejí Miloši Zemanovi ke znovuzvolení do funkce prezidenta České republiky a přejí mu mnoho sil. Doufáme, že bude vládnout v duchu ústavy a s vědomím, že jsme svobodní občané, informuje na webu partaje Republikové předsednictvo Svobodných, ač v rámci předvolební kampaně byla strana spíše na strana protikandidáta.

Svobodní?

Ještě před druhým kolem vydali tzv. inventuru kroků Miloše Zemana, což byla snůška polopravd a manipulačních tvrzení o sobě Miloše Zemana, kdy se takto tito „euroskeptici“ dostali na stejnou loď s havloidními probruselskými kolaboranty: „Miloš Zeman otevřeně několikrát lhal. V kauze Ferdinand Peroutka prohrál i soud. Jeho „nekampaň“ je navíc převážně založena na velmi zkresleném obvinění, že Drahoš je vítač ilegálních migrantů. V drsnější verzi pak prý podporuje islamizaci země. Pokud takto vyhraje, ukáže ostatním, že lhát a hrubě manipulovat je správně. Nechceme, aby další kandidáti tuto taktiku zkoušeli také.“ Což jsou jen bájné mýty a ohledně Drahoše dokonce Svobodní šířili fake news, dezinformace a lži.

„V nadcházejícím druhém kole neexistuje pro Svobodné ideální volba, existuje však možnost volit s nadějí, že se nepřijatelný stav změní. Členové Republikového předsednictva vědí před volbou s jistotou jedno: hlas ani jednoho z nich Miloš Zeman nezíská,“ hlásali před volbami.

A na havloidní vlně lejna sjeli i tímto: „K morální autoritě nevyhnutelně patří slušnost a důstojnost. Miloš Zeman mnohokrát prokázal pravý opak. S oblibou vystupuje vulgárně a používá hrubé výrazy s cílem šokovat. Ze svých chyb a neřestí se snaží dělat ctnost. Zcela zbytečně tím znevažuje úřad hlavy státu i sebe samotného. Není vzorem vhodným k následování, ani osobou, která by nás měla reprezentovat.“

Což je absurdní jelikož lídr musí vést i za cenu ostrých slov a nestát jako panák v koutě. Ovšem ono samotný předseda Svobodných je spíše na panenka v koutě, tak jako i jeho předchůdce a duševně nemocným europoslancem v Bruselu, tato strana snad ani jinak se projevit nemohla.