Plž Drahoš chce koryto za každou cenu. Zvažuje kandidaturu do Senátu

PRAHA | Plž Jiří Drahoš uvažuje, že se vydá do boje o senát, neboť nechce zmizet z veřejného života. Senát by pro něj možná byl dobrým politickým působištěm. Už proto, že vnímá horní komoru parlamentu jako pojistku demokracie, čímž se liší od celé řady jiných českých politiků, kteří by senát raději zrušili. V tomto smyslu se v minulosti vyjadřovali Tomio Okamura a jeho kolegové z SPD, premiér v demisi Andrej Babiš a také staronový český prezident Miloš Zeman, informují ParlamentniListy.cz.

Plž Drahoš jako kretén měsíce | foto: FB

„Zatím uvažuji o několika variantách. Určitě senát je jednou z nich. Nejsem ale zatím pro žádnou definitivně rozhodnut. Je to ještě příliš čerstvé. Člověk si potřebuje srovnat myšlenky a poté se rozhodnout. Je tady celá řada dalších variant, už jsem také něco zaslechl o europarlamentu nebo zakládání stran nebo hnutí. Nic z toho ale není zase tak pravděpodobné. Potřebuji to promyslet. Určitě stranu zakládat nebudu. To mohu vyloučit,“ prozradil pan profesor.

Takže je to jasné. Drahoš touží po korytu. Ono když je prase nenasytné, tak se špatně od koryta vyhání. Z politiky nechce zmizet i proto, aby mohl zmírňovat ono umělé rozdělování společnosti, k němuž se znovu a znovu uchyluje Miloš Zeman, když mluví o tzv. pražské kavárně a o rozdělení na město a venkov, píše o bludech Drahoše zmíněný web. Jenže republika rozdělená není. Největší třetina volila Zemana, menší třetina k volbám nešla a nejmenší třetina voličů to Drahošovi hodila.