Bojkot ZOH 2018: Olga Graf se nehledě na pozvání MOV dobrovolně vzdala vystoupení na ZOH 2018

MOSKVA | Olympijská vítězka, rychlobruslařka Olga Graf, která dostala od Mezinárodního olympijského výboru pozvání na ZOH 2018, se rozhodla cestu do Pchjongčchangu odmítnout kvůli tomu, že se nebude moci zúčastnit závodů družstev, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik o bojkotu sportovkyně na základě rusofobního vyloučení ruských sportovců z ZOH 2018 na základě americké agrese, pomluv a brutálních lží.

Olga Graf

Ruské rychlobruslařky přišly o kvótu v závodu družstev kvůli malému počtu připuštěných sportovkyň, dodává Sputnik a cituje Olgu Graf: „Jsem ráda, že mě komise MOV uznala za čistou sportovkyni, jakou opravdu jsem, je mi ale velmi líto, že pozvání na ZOH nedostalo přes polovinu naší rychlobruslařské reprezentace, o čistotě které také nepochybuji, mj. i moje partnerky do závodu družstev. Tím byla vyloučena možnost vystoupení olympijských sportovců z Ruska ve stíhacím závodu družstev,“ stojí v prohlášení sportovkyně, které dostala k dispozici agentura RIA Novosti.

„Právě v týmovém závodu jsem doufala, že pro ruský tým získáme medaili,“ uvádí se ve zprávě. Grafová podotýká, že jako sportovkyně a občanka má nanejvýš záporný vztah k rozhodnutí MOV o startu ruských sportovců na Olympijských hrách v Jižní Korei pod neutrální vlajkou. Nicméně byla ochotna hájit čest své země dokonce za takových podmínek.

„Koncem ledna jsme se ale dozvěděli, že většina představitelů naší olympijské rychlobruslařské reprezentace nebude moci na Olympiádě vystoupit, což znamená, že všechny moje naděje na olympijské pódium se nemohou splnit kvůli tomu, že sport se stal drobnou mincí ve špinavých politických hrách,“ uvádí se v prohlášení.

loading...
Reklama:
loading...