Německo povolilo výstavbu Nord Stream 2 ve svých vodách

BERLÍN | Operátor projektu Severní proud 2 dostal povolení ke stavbě plynovodu v německých teritoriálních vodách, uvádí se ve zprávě na webových stránkách společnosti Nord Stream 2 AG, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik s tím, že byla také schválena pokládka pozemní části plynovodu v oblasti Lubmin poblíž Greifswaldu.

Nord Stream 2

„Báňský úřad Stralsundu vydal oficiální povolení ke stavbě 55kilometrového úseku plynovodu dle zákona o energetickém průmyslu,“ uvedli ve společnosti. Manager Nord Stream 2 Jens Lange řekl: „Tato událost je důležitou etapou v celkovém procesu schvalování projektu.“

V listopadu minulého roku Báňský úřad Stralsundu schválil práce v oblasti německého pevninského šelfu (analogie výlučné ekonomické zóny, pozn. ed.). Povolení ke stavbě musí vydat také Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii.

Procedury získání povolení v ostatních čtyřech zemích podél trasy plynovodu — Ruska, Finska, Švédska a Dánska — jdou podle plánu. Nord Stream 2 splnil veškeré požadavky a očekává schválení žádosti. „Je to klíčové rozhodnutí, které už nyní otevírá možnost zahájit stavbu nejdůležitějšího úseku nového podmořského plynovodu Severní proud 2 v teritoriálních vodách Německa a pobřežního terminálu v Greifswaldu,“ řekl předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller.

Reklama: