Izrael začal s deportacemi vetřelců z Afriky

JERUZALÉM | Izrael začal s procedurou vyhošťování „ilegálních vetřelců“, jak nelegální imigranty nazval premiér země Benjamin Netanjahu. Jedná se nejprve zejména o 40‘000 eritrejských a súdánských ilegálů, kteří do země pronikli přes sinajskou hranici, na které Izraelci okamžitě vystavěli plot, a tak tuto díru imigrantům uzavřeli. Informuje server Českého portálu euRABIA.cz.

Taková milý vetřelec

„V první fázi je imigrantům nabídnuto 3‘500 dolarů a letenka zdarma na dobrovolný návrat do jejich domoviny. V druhé fázi budou pochytáni a zavřeni do vězení, kde budou čekat na nucenou deportaci, pravděpodobně do Ugandy či Rwandy,“ píše autor článku s odkazem na světové mediální zdroje: jpost.com – kp.ru – welt.de – usnews.com – sputniknews.com – abcnews.go.com– bloomberg.com.

I zde ovšem, podle premiéra Netanjahua, miliardář Gorge Soros financuje protesty ochránců práv imigrantů. Jenže Izrael je zemí vysoce vnímavou na bezpečnostní rizika a nemůže si dovolit tentýž bordel jako v Evropě. Ač je zemí přistěhovaleckou, nicméně jen selektivně přistěhovaleckou pro ty, kteří se evidentně ztotožňují s principy země a mají zájem s nimi žít v účinné součinnosti.

Jakékoli nestátotvorné postoje typu „holaj duša my to zvládnem“ by se krutě vymstily a nepřipadají vůbec v úvahu. A doba a historie dává takovému postoji zapravdu – dnes je Izrael bezpečnější zemí než Německo, a nemusí zde umírat, být znásilňováno a trpět brutální kriminalitu takové procento lidí jako v západní Evropě. Šalom!