Kolik dá Zeman Babišovi času? Dozví se to u večeře

PRAHA | Babišovi u dnešní večeře Zeman prozradí, kolik dostane času na vyjednávání o sestavení druhého kabinetu, informují v titulku ParlamentniListy.cz a odvolávají se na zprávu ČTK: Činnost vlády nebo zahraniční politika budou tématy dnešní večeře prezidenta Miloše Zemana s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Babiš také očekává, že se dozví, kolik času od hlavy státu dostane na vyjednávání o sestavení druhého kabinetu.

Miloš Zeman a Andy Babiš

„Politici budou mluvit o aktuálních tématech a výhledu do blízké budoucnosti,“ cituje web prohlášení hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který se tak vyjádřil pro ČTK.

Babiš ve středu po jednání kabinetu řekl novinářům, že s prezidentem mluvil naposled před dvěma týdny, kdy podával demisi a Zeman ho podruhé pověřil jednáním o sestavení vlády. Babiš řekl, že si chce si vyslechnout názory prezidenta, informovat ho o činnosti vlády a nastavit vzájemnou spolupráci.

Jak dříve informoval mluvčí Ovčáček, prezident má tento týden dovolenou, kterou tráví v Lánech. Později mluvčí oznámil, že na dnešek má prezident v plánu večeři s Babišem a také natáčení rozhovoru pro TV Barrandov.