Na Krymu je bezpečněji než v Německu, míní poslanci německý delegace, která navštívila tento ruský poloostrov

SIMFEROPOL | Německá delegace zavítala na Krym a nespatřila tam porušení lidských práv, sdělil v interview pro RIA Novosti poslanec parlamentu země Severní Porýní-Vestfálsko Helmut Seiffen. „Lidé, které jsme potkali během návštěvy, se chovají naprosto uvolněně. Je to přímý důkaz toho, že lidé tu žijí bez strachu,“ cituje německého poslance Seiffena světová zpravodajská agentura Sputnik, jenže součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruský Krym

Dále dodal, že se cítí na poloostrově ve větším bezpečí než doma. „Ani jednou jsem neměl pocit, že mne tady něco ohrožuje. Kdežto v Německu to ve velkoměstech není moc bezpečné,“ poznamenal poslanec na adresu přivandrovalých mu-slimáckýk poloopic, které v německých ulicích vraždí, znásilňují, přepadávají, loupí a prodávají drogy.

Německá delegace vykonává na Krymu sedmidenní návštěvu. V její sestavě je devět poslanců regionálních parlamentů za stranu Alternativa pro Německo, která poprvé prošla v posledních volbách do Spolkového sněmu a stala se tam hned třetí politickou silou.

Reklama: