Američané v Sýrii zaútočili na vládní vojska

DAMAŠEK | Koalice pro boj s frontou Islámský stát v čele se Spojenými státy (SS) prohlásila, že provládní ozbrojené jednotky zaútočily na štáb syrských demokratických sil (SDF), ve kterém se nacházely američtí poradci, po kterém byl podniknut odvetný útok na syrské vojáky. Američané tak spáchali další válečný zločin, jelikož okupují území Sýrie v rozporu s Chartou OSN. Provedení útoku na americké okupanty syrskými vojsky nebylo doloženo z jiných zdrojů, než od vojsk SS.

Spojené státy – globální vrah

„Syrské provládní síly podnikly 7. února nevyprovokovaný útok na štáb syrských demokratických sil. Koaliční vojáci (vojáci koalice vedené Američany) se v okamžiku útoku nacházeli spolu s partnery z SDF jako poradci, pomocníci a doprovod osm kilometrů na východ od dohodnuté linie odvracení konfliktů na řece Eufrat,“ stojí se ve zprávě vydané Američany. Jedná se o zahájení ostré války pod falešným útokem, který se údajně vůbec neodehrál?

„Koalice zasadila údery proti útočníkům za účelem obrany koaličních a partnerských sil, aby odrazila agresivní akci proti partnerům, kteří se účastní boje s frontou IS,“ píše se dále ve zprávě.

Informace o obětech incidentu se neuvádějí. Koalice SS prohlásila, že za hlavní roli v Sýrii považuje boj s IS, ale ponechává si právo na sebeobranu. Ovšem americká vojska jsou dle Charty OSN okupační vojska provádějící na území Sýrie válečné zločiny útočné války, jelikož nemají statut OSN, aby mohly v Sýrii operovat. Útok na vládní vojska je dalším z řady válečných zločinů, které Američané v Sýrii páchají. Na okupaci syrského území se podílí cca 2200 amerických vojáků.

loading...
Reklama:
loading...