Aktivisté? Ne. Ekoteroristé, zločinci, paraziti a vyděrači

Skutečné praktiky ekologických teroristů začínají konečně vyplouvat napovrch. Vítám to, že si policie a státní zastupitelství posvítilo na ty, kolem kterých se dlouhé roky vznášel oblak nedotknutelnosti, protože se maskovali za bohulibé ochránce přírody.

Ivo Valenta

Opak však byl pravdou, a jak ukazuje policejní vyšetřování, někteří aktivisté si na blokování důležitých staveb postavili docela lukrativní byznys. Chci věřit tomu, že se orgány činné v trestním řízení nespokojí jen se špičkou ledovce, ale že skutečně začnou systematicky odkrývat pozadí kauz, které hýbou žlučí spoustě lidí, jež se snaží v mnoha koutech naší země dlouhé roky prosadit např. páteřní dopravní tepny nebo klíčové rozvojové investice.

Neházím všechny ekology do jednoho pytle. Vím, že v naší zemi je spousta lidí, kterým jde o ochranu životního prostředí, ale kteří si zároveň uvědomují, že musí dojít k racionální symbióze mezi ekologií a potřebami lidí.

Bohužel těmto lidem kazí pověst ti, kteří se zařadili do dlouhé fronty ekologických teroristů. A na tento plevel je podle mne třeba ukázat a jeho počítání rázně zastavit.

Reklama: